RSS
14.11.2007 | Aktualności | Rząd (2005-2007) | źródło: PAP

Szef MON: umówiłem się z Klichem, by zapoznać go z sytuacją w resorcie

Minister Obrony Narodowej Aleksander Szczygło poinformował w środę, że w czwartek planuje spotkać się z Bogdanem Klichem, który ma go zastąpić na stanowisku szefa MON.

„Chcę przekazać mu informacje, które z mojego punktu widzenia, z punktu widzenia interesów Ministerstwa Obrony Narodowej, są istotne. Różnice poglądów między nami nie mogą wpływać na przebieg pracy MON” - powiedział minister w środę rano w TVP1.

Pytany, czy Klich to dobry kandydat, powiedział, że „zawsze przy nowych osobach, które obejmują stanowisko, trzeba zachować rezerwę”. Przyznał jednocześnie, że wcześniej pozytywnie wypowiadał się o kandydaturze Bogdana Zdrojewskiego na ministra obrony, bo - jak dodał - „zna go lepiej”, m.in. dlatego, że był szefem sejmowej komisji obrony.

Chęć spotkania z następcą ministra obrony Szczygło wyrażał wielokrotnie, m.in. 4 listopada, gdy mówił, że chciałby zapoznać go z sytuacją w resorcie, tak by przekazywanie obowiązków nastąpiło „płynnie”.

„Chciałbym (...) przekazać mu najważniejsze sprawy, które dzieją się w MON, które się dzieją na misjach zagranicznych, o których powinien wiedzieć” - mówił wtedy dziennikarzom Szczygło. „Chodzi o to, by przekazywanie obowiązków nastąpiło płynnie i bezpiecznie dla samego wojska, bo (MON-PAP) to nie jest ministerstwo tańców ludowych. Tu chodzi o zdrowie i życie żołnierzy” - powiedział wówczas.

Aleksander Szczygło kieruje resortem obrony od 7 lutego tego roku.

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9