RSS
14.11.2007 | Aktualności | Rząd (2005-2007) | źródło: PAP

Premier: speckomisja bez PiS

Premier, prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził w środę, że klub PiS nie będzie miał reprezentanta w sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Uważa, że 5-osobowy skład komisji „to jest oczywiste nadużycie, złamanie standardów”, a komisja będzie „wykorzystywana politycznie”.

PiS chciał, by speckomisja liczyła 7 członków (trzech posłów byłoby z PO, dwóch z PiS i po jednym z PSL i LiD). Posłowie zdecydowali jednak w środowym głosowaniu, że komisja ds. służb specjalnych będzie liczyła 5 członków: dwóch z PO, po jednym z PiS, PSL i LiD.

„To jest oczywiste nadużycie, złamanie standardów, praktyki także poprzedniej kadencji, to posunięcie wskazujące, że w komisji mają się dziać rzeczy niedobre, że komisja zamiast kontrolować służby, teraz w trakcie prac tego rządu będzie zajmowała się rzekomymi nadużyciami z poprzedniego okresu. Będzie po prostu wykorzystywana politycznie” - mówił Jarosław Kaczyński dziennikarzom.

Według niego, drugi wniosek płynący ze środowych obrad jest „dość zabawny”. „Mamy w tym Sejmie dwa rodzaje opozycji, PiS jest opozycją wobec rządu, a SLD - wobec PiS” - powiedział.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Prawo i Sprawiedliwość nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Komentarze (6):

• Gosia - 15.11.2007, 10:24
• Andrzej Kostyrka z Opola - 14.11.2007, 23:50

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu