RSS
16.11.2007 | Aktualności | Rząd (2005-2007) | źródło: PAP

Szef MON żegna się z wojskiem przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Żegnając się z żołnierzami przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, Aleksander Szczygło przypomniał słowa marszałka Józefa Piłsudskiego: „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, by ta niepodległość kosztowała dwa grosze wydatków i dwie krople krwi, lecz niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym”.

Dodał, że o tym jak kosztownym „przekonujemy się nieustannie od kilkudziesięciu lat, także w momentach takich jak ten, gdy słyszymy o wydarzeniach w Afganistanie, gdy czujemy ból, gdy chwieje się wiara niektórych w polskiego żołnierza jako tego, który zawsze walczył o sprawy wielkie i sprawiedliwe”.

Minister mówił także o postępach, jakich dokonała polska armia w ciągu ostatnich miesięcy i o tym, że jego kadencja przypadła na okres intensywnych działań w Afganistanie i Iraku. „Zostawiam resort w stanie lepszym niż dziewięć miesięcy temu. Zostawiam instytucję sprawną, dobrze zorganizowaną, mającą do zrealizowania nowe plany” - mówił.

Z żołnierzami Szczygło pożegnał się cytując słowa Piłsudskiego: „Całe życie walczyłem o szacunek dla tego, co zwą cnota, męstwo i w ogóle siły wewnętrzne człowieka, a nie starania o korzyść własną czy swego otoczenia”. „Niech te słowa będą drogowskazem w dalszych zmaganiach o Polskę” - życzył żołnierzom Szczygło.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Prawo i Sprawiedliwość nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Komentarze (6):

• Andrzej Wiśniewski /Łódź Chojny - 16.11.2007, 21:22

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu