RSS
15.11.2007 | Aktualności | Rząd (2005-2007) | źródło: PAP

Lipiński o przekazaniu obowiązków Tuskowi: praktyka była różna

Według Adama Lipińskiego, ministra w Kancelarii Premiera, nie jest regułą, że ustępujący premier osobiście przekazuje obowiązki swojemu następcy. „Różna była praktyka” - powiedział Lipiński, pytany o nieobecność Jarosława Kaczyńskiego w trakcie piątkowego przekazania urzędu Donaldowi Tuskowi.

„Różna była praktyka przejmowania Kancelarii przez nowego premiera” - powiedział w czwartek w Sejmie dziennikarzom Lipiński, pytany dlaczego Jarosław Kaczyński nie będzie w piątek uczestniczył w przekazywaniu urzędu premiera Donaldowi Tuskowi.

„Gwarantuję, że premier Kaczyński nie zachowa się niegrzecznie, tylko wręcz przeciwnie i tak to będzie wyglądało” - zaznaczył.

Lipiński uznał ponadto, że przejmowanie urzędu szefa rządu w sposób - jak to określił - „manifestacyjny” nie ma „większego znaczenia”.

Wcześniej Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że Jarosław Kaczyński nie przekaże mu osobiście obowiązków. „Dotarła do nas oficjalna informacja, że pan premier Jarosław Kaczyński nie będzie uczestniczył w przekazywaniu obowiązków i miejsca pracy” - mówił Tusk. Dodał, że nie zna powodów tej decyzji.

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9