RSS
23.08.2001 | Aktualności | Sejm

Klub Parlamentarny PiS wydał oświadczenie w związku pobieraniem na koszt podatnika przez Stanisława Iwanickiego uposażenia poselskiego

Szanowny Panie Premierze!

Dzisiejsze oświadczenie Komisji Etyki Poselskiej podważa zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości. Oto bowiem Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny, poseł AWS, do niedawna Przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości, którego obowiązkiem jest stanie na straży praworządności złamał zasady etyki poselskiej.

Członkowie Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość od dawna czynią wszystko, aby dochody parlamentarzystów były jawne.

Bezprawne pobieranie na koszt podatnika przez Stanisława Iwanickiego uposażenia poselskiego nie może tolerować żaden rząd, a zwłaszcza taki który oczekuje wyrzeczeń kosztem współobywateli.

Szanowny Panie Premierze oczekujemy, iż podobnie jak każdy uczciwy człowiek uzna Pan, że ktoś kto oszukuje budżet państwa nie może być Ministrem Rządu Rzeczpospolitej.

W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość

/-/ Kazimierz Marcinkiewicz
Przewodniczący KP PiS 

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu