RSS
10.07.2001 | Aktualności | Sejm

PiS zaapelował o prace nad ustawą o jawności majątkowej posłów

Klub Prawo i Sprawiedliwość zaapelował do marszałka Sejmu o kontynuację prac nad nowelizacją ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która zakłada jawność majątkową parlamentarzystów.

Klub chce, by drugie czytanie tej nowelizacji znalazło się w porządku najbliższego posiedzenia Sejmu. „W przeciwnym razie ten projekt nie będzie miał szans na uchwalenie jeszcze w tej kadencji parlamentu” - powiedział rzecznik PiS, Adam Bielan.

„Ten projekt zakłada ujawnianie deklaracji majątkowej parlamentarzystów - rzecz niezwykle prosta i przez wszystkich akceptowana, a jednak niemożliwa do podjęcia w parlamencie” - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz na wtorkowej konferencji prasowej PiS.

„W ubiegłym tygodniu byliśmy u pana marszałka z prośbą, by projekt ten znalazł się na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Dziś po dwóch miesiącach od złożenia sprawozdania przez komisję sejmową występujemy listownie, bardziej oficjalnie, o to, by ten projekt przez ten parlament przeprowadzić” - wyjaśnił Marcinkiewicz.

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu