RSS
26.06.2009 | Aktualności | Forum Młodych PiS

FM PiS głośno przypomina ministrowi Rostowskiemu o dziurze budżetowej

Dziś, o godzinie 11:30 przed budynkiem Ministerstwa Finansów Forum Młodych PiS wyraziło swój sprzeciw wobec nieudolnych działań rządu i ministra Rostowskiego.

Premier Tusk i minister Rostowski zafundowali Polakom dziurę budżetową. Obaj dalej z uśmiechami na twarzy twierdzą, że wszystko jest w porządku. Jednak za ich błędy zapłacą Polacy. Forum Młodych PiS przypomni dziś ministrowi Rostowskiemu o jego dziurze budżetowej.

Rząd przyjął specyficzną formę walki z kryzysem – nie robi nic. Minister Rostowski stworzył nierealny budżet. PiS od początku ostrzegał, że to, co zostało zaplanowane w ustawie budżetowej, jest niemożliwe do uzyskania.

Minister finansów i premier Donald Tusk populistycznie twierdził, że nie będzie zwiększał deficytu i stymulował gospodarki, aby nie zadłużać Polaków. Dziś minister ogłasza, że deficyt jednak wzrośnie. I to aż o 9 mld złotych.

Wynik działań rządu jest katastrofalny. Nie dość, że oszczędności jakie szumnie ogłaszali Rostowski i Tusk, nie przyniosły żadnych rezultatów i deficyt i tak wzrasta, to zaniechania rządu powodują pogłębianie się kryzysu. Rośnie bezrobocie, zamykane są kolejne zakłady pracy, a rząd zaczyna mówić o podwyżce podatków. Komisja Europejska wszczęła przeciw Polsce procedurę nadmiernego deficytu.

Gdyby rząd postąpił tak, jak wskazywało PiS i od razu zwiększył deficyt, wówczas instytucje wydające środki budżetowe wiedziałyby, jakimi pieniędzmi realnie dysponują. Nie dość, że instytucje państwowe nie mają jasności co do środków finansowych, jakimi dysponują, to dziś premier Tusk i minister Rostowski znów zapowiadają cięcia w ministerstwach.

Rząd już od stycznia powinien energicznie walczyć z kryzysem. Zamiast tego Donald Tusk wolał zaklinać rzeczywistość i mówić, że nie ma kryzysu. Skutkiem tego jest dziura budżetowa, której rozmiarów nie mogą ocenić nawet politycy PO. Niektórzy mówią nawet o 50 miliardach złotych niedoborów.

Polacy powinni wiedzieć, jaki jest prawdziwy stan finansów ich Państwa. Zwłaszcza młodzi ludzie żywo interesują się kondycją gospodarczą Państwa, w którym będą pracować, żyć i zakładać rodziny.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Prawo i Sprawiedliwość nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Komentarze (5):

• zagłosujmy - 19.11.2009, 17:22

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9