RSS
13.12.2009 | Aktualności | Forum Młodych PiS

Krzyż ze zniczy pod domem Wojciecha Jaruzelskiego

W nocy z 12 na 13 grudnia Forum Młodych PiS jak co roku demonstrowało pod domem Wojciecha Jaruzelskiego, czcząc pamięć ofiar stanu wojennego oraz domagając się osądzenia tych, którzy wydali bezprawne decyzje skutkujące śmiercią około 100 osób. Wraz z licznymi środowiskami patriotycznymi takimi jak min.: Związek Piłsudczyków, Solidarność Walcząca czy Kluby Gazety Polskiej, Forum Młodych PiS zawiązało Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego. Celem działań Komitetu ma być kontynuacja działań w kolejnych latach, tak aby pamięć o ofiarach decyzji Wojciecha Jaruzelskiego przetrwała. O północy jak co roku ułożyliśmy krzyż ze zniczy, które zapaliliśmy na wprost przed domem Wojciecha Jaruzelskiego. Po raz pierwszy odczytaliśmy listę śmiertelnych ofiar stanu wojennego przy każdym nazwisku przypominając, że dana osoba poległa za wolną Polskę. Zapowiedzieliśmy również, iż mamy nadzieję że gdy spotkamy się w przyszłym roku proces twórców stanu wojennego toczony przed Sądem Okręgowym w Warszawie dobiegnie końca, a winni usłyszą wyroki skazujące.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Prawo i Sprawiedliwość nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Komentarze (2):

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9