RSS
19.02.2010 | Aktualności | Forum Młodych PiS

Forum Młodych PiS broni młodych naukowców

Forum Młodych PiS zwróciło się z apelem do premiera Donalda Tuska o zaniechanie szkodliwych zmian w zakresie organizacji olimpiad przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przypomnijmy, że ponad tydzień temu apel w tej sprawie skierowali również profesorowie oraz organizatorzy olimpiad przedmiotowych. Zmiany proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mają doprowadzić w praktyce do znacznego zmniejszenia środków finansowych na ich organizację oraz do upadku prestiżu zmagań olimpijskich z racji na rokrocznie wybieranych nowych organizatorów. „Olimpiady przedmiotowe organizowane są w najróżniejszych dziedzinach (m.in. matematyce, fizyce, informatyce, historii) i cieszą się niezwykłym prestiżem. Ich laureaci zdobywają indeksy na najlepsze uczelnie w kraju i za granicą, odnoszą także ogromne sukcesy na poziomie międzynarodowym. Olimpiady to kuźnia talentów, stanowiąca jeden z elementów budowania elit Rzeczypospolitej Polskiej.” – podkreśla Patrycja Chmiel, Przewodnicząca Forum Młodych PiS, obecnie doktorantka politologii. „Wiele olimpiad przedmiotowych ma kilkudziesięcioletnią historię oraz zaplecze naukowe na najwyższym poziomie. Proponowane zmiany doprowadzą do degradacji tych zmagań” – dodaje Piotr Müller, Sekretarz Zarządu Krajowego Forum Młodych PiS oraz wielokrotny laureat i finalista ogólnopolskich olimpiad.

Czy PO swoją polityką nie prowadzi do likwidacji olimpiad przedmiotowych? Czy tak realizuje swój program wyborczy, w którym podkreślała podniesienie poziomu edukacji? – pyta FM PiS premiera Donalda Tuska.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Prawo i Sprawiedliwość nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Komentarze (8):

• gość z drogi ,popierajacy PIS - 20.02.2010, 13:19
• olek - 19.02.2010, 18:58

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9