RSS
05.09.2002 | Aktualności | Okręg Rzeszów | źródło: PAP

Powstanie koalicji „Podkarpacie Razem”

Na Podkarpaciu, z inicjatywy PO i PiS powstała koalicja „Podkarpacie Razem”.

„Trzonem koalicji Podkarpacie Razem są Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólnota Samorządowa. Personalne wspomagają nas osoby związane z NSZZ Solidarność, Akcją Katolicką, Ruchem Społecznym, Ligą Polskich Rodzin i Forum Samorządowym” - powiedział w czwartek lider PO na Podkarpaciu, poseł Jan Tomaka.

Oprócz Tomaki i posłanki Elżbiety Łukacijewskiej z PO oraz posłów PiS Marka Kuchcińskiego i Marka Jurka deklaracje o współpracy podpisali m.in.: senator Mieczysław Janowski z RS, poseł Ligi Polskich Rodzin Ryszard Kędra, szef rzeszowskiego regionu „Solidarności” Wojciech Buczak, wicemarszałek Sejmu poprzedniej kadencji i jeden z krajowych liderów ZChN Stanisław Zając, reprezentant Wspólnoty Samorządowej i starosta rzeszowski Stanisław Ożóg, liderzy Akcji Katolickiej w archidiecezji przemyskiej Piotr Stańko i diecezji rzeszowskiej Jeremi Kalkowski.

„Podkarpacie Razem” zamierza wystawić kandydatów do wszystkich szczebli samorządu w regionie.

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9