RSS
19.03.2010 | Aktualności | Forum Młodych PiS

Kto nie brał udziału w aferze hazardowej…? – pyta FM PiS

Kto brał udział w aferze hazardowej, a kto nie? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Komisja Śledcza ds. tzw. afery hazardowej. Niestety pomimo przedłużających się prac Komisji większość głównych świadków niewiele pamięta.

„Postanowiliśmy usprawnić prace komisji, odwołując się do sumień i odwagi cywilnej posłów PO. Będziemy pytać członków KP PO, czy z czystym sumieniem mogą przyjąć plakietki z napisem wykluczającym ich udział w aferze: „JESTEM Z PO, ALE TO NIE JA BRAŁEM UDZIAŁ W AFERZE HAZARDOWEJ”. Metoda jest prosta: osoby nieuwikłane w aferę powinny - zdaniem młodych ludzi - przyjąć symboliczny identyfikator. Chcemy wierzyć, że w Klubie Parlamentarnym PO, którego były przewodniczący poseł Zbigniew Chlebowski był jednym z głównych bohaterów pierwszej odsłony afery hazardowej, większość posłów to nieskorumpowani ludzie, którzy chcieliby szybkiego wyjaśnienia bulwersującej opinię publiczną sprawy patologii w procesie prac nad prawem hazardowym.

„Wiemy, że afera hazardowa PO to wstydliwy temat dla jej członków, ale pewnych spraw nie można zamieść pod dywan, na którym dla odwrócenia uwagi PR-owcy z PO ustawią dwa dostojne fotele i zorganizują debatę Komorowski - Sikorski, ukrywając tym sposobem, brudy pod dywanem” - mówi Przewodnicząca FM PiS Patrycja Chmiel przed rozpoczęciem akcji.

Efekt akcji spotkał się z założeniem jej pomysłodawców, tj. wśród posłów PO, którym członkowie FM PiS wręczali plakietkę znaleźli się tacy, którzy od razu ją przyjęli. Byli to: Ewa Kopacz, Joanna Mucha, Janusz Palikot, Jakub Szulc, Andrzej Czuma, Jacek Kozaczyński, Tadeusz Jarmuziewicz a także Antoni Mężydło, który poinformował młodzież, że „większość z PO nie brała udziału w aferze hazardowej”. Być może ten komentarz to cenna wskazówka, zwłaszcza w powiązaniu z faktem nieprzyjęcia plakietek przez posłów: Julię Piterę, Grzegorza Schetynę, Radosława Sikorskiego, Jarosława Gowina, Andrzeja Halickiego, Janusza Dzięcioła czy Jerzego Fedorowicza, który nie tylko nie przyjął plakietki ale także w arogancki sposób wydał młodzieży polecenie odśnieżania Warszawy, zapomniawszy, że odpowiedzialność za problem zaśnieżonej stolicy ponosi jego partyjna koleżanka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Prawo i Sprawiedliwość nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Komentarze (6):

• SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA - 24.03.2010, 20:34
• ***olga - 22.03.2010, 16:56
• Paweł - 20.03.2010, 18:08

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9