RSS
20.04.2011 | Aktualności | Forum Młodych PiS

List z Wielkiej Brytanii do Donalda Tuska

Dzisiaj pod Kancelarią Premiera odbył się briefing Forum Młodych PiS. Młodzi działacze Prawa i Sprawiedliwości złożyli w kancelarii list od Janka Emigranta do premiera Tuska.

Pod tym symbolicznym listem mogłyby się podpisać dziesiątki tysięcy zawiedzionych rządami PO emigrantów.

„W poniedziałek premier Tusk w rozmowie z premierem Davidem Cameronem dziękował, że tysiące i tysiące Polaków mogły przyjechać do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszych możliwości pracy zawodowej. Premier Tusk nie powinien dziękować, lecz przeprosić tysiące i tysiące Polaków nie mogą wrócić z emigracji. Powinien przeprosić za to, iż w 2007 r. obiecywał, że jak tylko wygra wybory, "wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać”, a nie spełnił tej obietnicy” – powiedział Przewodniczący FM PiS Marcin Mastalerek podczas składania listu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Młodzi działacze Prawa i Sprawiedliwości przypomnieli, że od maja otwiera się dla Polaków rynek pracy w Niemczech i Austrii, co dla wielu młodych ludzi będzie szansą na znalezienie pracy, której w naszym państwie nie mogą znaleźć, a dla Polski będzie zagrożeniem utraty młodych, dobrze wykształconych osób, które powinny pracować na PKB kraju.

„1 maja br. otwiera się rynek pracy w Niemczech i Austrii. Zastanawiamy się, czy na spotkaniu z Angelą Merkel premier Tusk znów będzie dziękował za możliwość wyjazdu dobrze wykształconych” – dodał szef młodzieżówki PiS

Marcin Mastalerek pytał, czy jedynym sposobem walki z bezrobociem, który zna Pan premier Tusk jest eksportowanie dobrze wykształconych Polaków do pracy poniżej swoich kwalifikacji.

Wielu młodych ludzi chciałoby wrócić z emigracji, a nie mogą, ponieważ podczas rządów Donalda Tuska bezrobocie wśród absolwentów wzrosło ponad trzykrotnie i osiąga ok. 50 proc.

„W mojej ocenie mamy do czynienia z falą emigracji, która kiedyś przez historyków może zostać nazwana emigracją od rządów Donalda Tuska” – powiedział Marcin Mastalerek.

Przeczytaj list Janka Emigranta

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9