RSS
04.12.2011 | Aktualności | Forum Młodych PiS

Delegaci FM PiS na kongresie założycielskim Europejskich Młodych Konserwatystów

Delegaci Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości wzięli w niedzielę, 4 grudnia, udział w kongresie założycielskim Europejskich Młodych Konserwatystów (European Young Conservatives) w Pradze. EYC tworzą organizacje młodzieżowe z 13 krajów Europy, m.in. Wielkiej Brytanii, Polski, Czech, Portugalii, Danii czy Szwecji.
 
Kongres wybrał władze EYC. Jednym z wiceprzewodniczących został przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel.

Przewodniczącym wybrano przedstawiciela młodzieżówki czeskiej ODS, Mladí Konzervativci. „Jednym z zadań, jakie postawił przed sobą nowy zarząd jest przyjęcie następnych członków, zarówno z krajów należących do Unii Europejskiej, jak też spoza niej. Ważne jest też, by Europejscy Młodzi Konserwatyści stali się szybko rozpoznawalną i liczącą się organizacją” – poinformował nas Fogiel.

Na kongresie dyskutowano o sytuacji w Unii Europejskiej, przede wszystkim w kontekście kryzysu strefy euro i proponowanych przez niektóre rządy rozwiązań. „EYC postuluje taki sposób walki z kryzysem, który prawo do decyzji pozostawia parlamentom narodowym, nie przekazuje zaś nadmiernych kompetencji instytucjom unijnym. Jednoczy nas także sprzeciw wobec federalistycznej koncepcji UE” - mówił jeden z delegatów FM PiS, Paweł Szefernaker.

Przyszłoroczny zjazd na zaproszenie Forum Młodych PiS odbędzie się w Warszawie.

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9