RSS
22.11.2013 | Aktualności | Partia

Jarosław Kaczyński: Adam Hofman nie będzie już rzecznikiem partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w piątek PAP, że Adam Hofman nie będzie już rzecznikiem PiS i szefem okręgu konińskiego tej partii.

Wcześniej Adam Hofman poinformował, że zawiesza członkostwo w PiS i w klubie parlamentarnym partii do czasu wyjaśnienia sprawy jego oświadczenia majątkowego.

„Pan Hofman przestanie być szefem regionu, przestanie być rzecznikiem i nie będzie czynnym członkiem partii, nie będzie też członkiem klubu” - powiedział PAP prezes PiS. Jak podkreślił, na razie mamy do czynienia z zawiadomieniem o przestępstwie i „nic więcej zrobić nie można”.

„Z całą pewnością zostaną zastosowane najdalej idące, możliwe w świetle przepisów statutowych działania. Będziemy zważali na to, czy tego rodzaju standardy będą stosowane wobec pana ministra Sławomira Nowaka, który nadal jest szefem regionu” - zauważył Jarosław Kaczyński. 

PAP

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9