RSS
05.12.2013 | Aktualności | Senat

Senatorowie PiS chcą odrzucenia noweli ws. Systemu Informacji Oświatowej

Senatorowie PiS chcą odrzucenia nowelizacji ustawy o Systemie Informacji Oświatowej (SIO). Taki wniosek złożyli w czwartek podczas debaty nad nowelizacją wydłużającą o trzy lata – do 1 marca do 2017 r. - równoległe funkcjonowanie starego i nowego Systemu.

Stary System Informacji Oświatowej gromadzi statystyczne i indywidualne dane o szkołach, placówkach oświatowych i nauczycielach oraz statystyczne o uczniach. Nowe SIO gromadzi także dane indywidualne o uczniach. (...)

Senatorowie PiS Jan Maria Jackowski i Grzegorz Wojciechowski pytali jakie firmy tworzą nowy system, jak zostały wyłonione oraz o to, czy nowelizacja nie pociągnie za sobą konieczności przeprowadzenia kolejnych przetargów. Senator Kazimierz Wiatr (PiS) poruszył zaś kwestie związane z bezpieczeństwem danych w tak dużym systemie jakim jest SIO; jego zdaniem, nowy System nie daje gwarancji ich bezpieczeństwa. (...)

JS/PAP

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu