RSS
25.06.2014 | Aktualności

Prof. Kazimierz Nowaczyk odznaczony

Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział Stanowy Illinois przyznał Główną Nagrodę Dziedzictwa Polskiego w 2014 roku Panu Profesorowi Kazimierzowi Nowaczykowi. Jest to podziękowanie za to, co profesor robi dla Polski, jak również za jego wkład w wyjaśnianie tragedii smoleńskiej.
 
Co roku Wydział Stanowy Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej przyznaje prestiżowe nagrody. Najważniejszą z nich jest Nagroda Dziedzictwa Polskiego. W tym roku otrzymał ją prof. Kazimierz Nowaczyk. W 2013 r. nagrodę tę otrzymała redaktor Łucja Śliwa z Otwartego Mikrofonu, w 2012 r. – prof. Wiesław Binienda.
 
Członkowie Kongresu zdecydowaną większością głosów zdecydowali o tym, by w tym roku nagrodę przyznać profesorowi Nowaczykowi w podziękowaniu za to wszystko, co robi dla Polski, jak również za to, co spotyka go w związku z tym, że zajmuje się wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej.

„Jako honorowy członek tego wydziału cieszę się z nagrody prof. Nowaczyka. Będzie ona wręczona w trakcie corocznego bankietu dziedzictwa, który odbędzie się w październiku w Chicago. Październik jest bowiem miesiącem dziedzictwa polskiego w Stanach Zjednoczonych” – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS Adam Kwiatkowski.

Niezalezna.pl

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu