RSS
30.06.2014 | Aktualności | Partia

Jarosław Kaczyński: Donald Tusk jest bliski nokautu

Tusk jest jak bokser, który po potężnym uderzeniu, w piątej, szóstej rundzie, zachwiał się, został zamroczony i świat mu miga przed oczami. Sędzia zastanawia się, czy nie zacząć liczenia, ale słychać gong oznaczający koniec rundy. Nokaut jest już na horyzoncie. Ten ostatni cios padnie najpóźniej w rundzie ostatniej, dziesiątej, czyli w dniu wyborów - mówi Prezes PiS w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi w tygodniku „wSieci”.

„Tusk próbuje uchylić pytanie o treść nagrań. Dlatego taki nacisk kładzie na nielegalność działania tych, którzy podsłuchiwali. Dlatego też przekonuje, że stoją za tym siły zewnętrzne, dlatego mówi, iż to zamach na państwo, że to próba manipulowania władzą” - zauważa Jarosław Kaczyński. „Paradoksalnie tym samym wzmacnia racje tych, którzy żądają zmiany. Bo przecież ten rząd może być dalej szantażowany, również przez siły zewnętrzne. Taki rząd powinien natychmiast podać się do dymisji” - podkreśla Prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zapowiada także zjednoczenie obozu prawicowego, któremu przewodziło będzie Prawo i Sprawiedliwość.

„Jest potrzeba, by na rozsądnych zasadach, takich, które nie przekreślają przeszłości, bo to nie jest mądre, ale i bez emocji, doprowadzić do tego, żeby prawie 40 proc. wyborców, którzy głosowali na nas, Polskę Razem i Solidarną Polskę, znalazło się w jednym ośrodku. Czynnikiem jednoczącym możemy być tylko my i wkrótce przedstawimy zasady, na jakich mogłoby to działać” - wyjaśnia.

Przyznaje, że najlepiej współpraca układa się z Jarosławem Gowinem. „Wydaje się, że Gowin to rozumie. A przede wszystkim nie ma w nim tego fatalnego skupienia się tylko na sobie, które zdominowało tak wielu. W szerszym planie chodzi o to, by nie tylko atakować razem, lecz i maszerować razem, bo jedynie tak można działać skutecznie. Zależy mi, żeby się udało, ale cierpliwości” - mówił Prezes PiS.

Cały wywiad w tygodniku „wSieci”.

 

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu