RSS
14.07.2014 | Aktualności | Partia

Joachim Brudziński: Jarosław Kaczyński jest przekonany, że odbierze władzę Tuskowi

„Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną realną siłą programową. Jako jedyna partia będąc w opozycji przez te dwie kadencje zorganizowała kilka kongresów programów. Przygotowując program, szkoląc ludzi, przygotowywaliśmy się do przejęcia władzy. Oczywiste jest, że Jarosław Kaczyński nie tylko chce, ale jest przekonany o tym, że władzę z rąk Donalda Tuska odbierze” - mówił Joachim Brudziński z PiS w TVP Info.

Joachim Brudziński był pytany o obecność Jacka Kurskiego na sobotniej konwencji PS.

„Jarosław Kaczyński powiedział wyraźnie: zapominamy to, co nas dzieliło, zapominamy o złych emocjach, idźmy do przodu. Dzisiaj Polsce potrzebny jest duży zdyscyplinowany – podkreślam to – jednolity politycznie klub parlamentarny, który będzie w stanie przeprowadzić te wszystkie zmiany, z którymi chcemy pójść do wyborów. Realnie chcemy Polskę zmieniać. Po tych doświadczeniach ostatnich lat władzy Platformy Obywatelskiej – po zlikwidowaniu Stoczni Szczecińskiej, po tym co się dzieje w Zakładach Chemicznych Police, po tym, jak Rosjanie wchodzą w Grupę Azoty - choć słyszymy, że wszystko jest w porządku – po upadku portów, potrzeba dziś realnie silnej partii.”

Na pytanie o rozmowy ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS odpowiedział: „Nasi partnerzy, nasi koledzy z mniejszych partii politycznych uznali, że być może racjonalniejszym pomysłem jest budowa nie jednej, silnej partii prawicowej, tylko taka powtórka AWS-u, żebyśmy my dzisiaj jako Prawo i Sprawiedliwość nadstawiali grzbietu, po którym to grzbiecie pomniejsze partie zbudują – również za pieniądze z subwencji przeznaczone dla Prawa i Sprawiedliwości – własne byty partyjne. Mamy złe doświadczenia, zwłaszcza koalicji 2005-2007, żeby zgadzać się na na taki projekt polityczny.”

Jak dodał, PiS nie chce być trampoliną, dla mniejszych partii, już „zweryfikowanych” w wyborach.

TVP Info/wpolityce.pl

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9