RSS
18.07.2014 | Aktualności | Partia

Jarosław Kaczyński: Zjednoczenie jest potrzebne

Po wybuchu afery taśmowej uznaliśmy, że trzeba odłożyć na bok podziały, bo wymaga tego nadzwyczajna sytuacja. Zjednoczenie jest potrzebne, ale nie można się kierować partykularnymi interesami. Gdybym stosował normalne zasady uprawiania polityki, to poczekałbym, aż Ziobro i Gowin skruszeją - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Prezes PiS był pytany, co łączy go z poglądami Jarosława Gowina. „Połączył nas bardzo krytyczny stosunek do obecnej władzy i opisywanie jej w kategoriach nie politycznych, ale prawno-karnych” - odparł Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślał, że nie ma szans na koalicję z Nową Prawicą. Powodem jest jej lider – Janusz Korwin-Mikke.

„Jego obecność w życiu publicznym jest, łagodnie mówiąc, nieporozumieniem.(…) Mam bardzo krytyczny stosunek do Boniego, ale konfliktów się w ten sposób nie rozstrzyga. Jeśli Korwin-Mikke ma ambicje bokserskie, to niech idzie do klubu. Gdy ktoś mu odda, to może się uspokoi” - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS był pytany, czy jego partia siądzie do ewentualnych rozmów z lewicą, jeśli ta złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

„Na pewno siądziemy. Będziemy poważnie rozważać poparcie dla ich wniosku, oczywiście jeżeli nie zaproponują na premiera Anny Grodzkiej (śmiech)”.

Rzeczpospolita

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9