RSS
19.07.2014 | Aktualności | Partia

PiS zawarło porozumienie z Solidarną Polską i Polską Razem

wideozobacz: PiS zawarło porozumienie z Solidarną Polską i Polską Razem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał w sobotę polityczne porozumienie z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą oraz szefem Polski Razem Jarosławem Gowinem. Politycy uczestniczyli w spotkaniu środowisk prawicowych w ramach zgromadzenia obywatelskiego "Czas na zmiany".

Do podpisania porozumienia ws. współpracy doszło w Warszawie, podczas spotkania mającego na celu zjednoczenie prawicy, które zorganizowało PiS.

"Ważne jest to, żeby wiedzieć jaka jest sytuacja (w Polsce -PAP), ale ważne jest też to, żeby wiedzieć jak tą sytuację zmienić. Jedno jest pewne zmiana prowadzi poprzez jedność, (...) ta jedność staje się faktem" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia kończącego spotkanie.

Po tych słowach zaprosił na scenę Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina. "Jesteśmy razem, razem zmienimy Polskę, razem zwyciężymy" - podkreślił siadając do stołu, by podpisać porozumienie polityczne z liderami Solidarnej Polski i Polski Razem.

"Każdy musi podjąć decyzję, że złe są interesy partykularne, bo te formacje nie są w stanie istnieć dalej na scenie parlamentarnej, czy też wziąć wspólny udział w przedsięwzięciu i powrócić do tego, czego prawica potrzebuje. Prawica powinna być zjednoczona" - mówił szef PiS.

W sobotnim zgromadzeniu "Czas na Zmiany" zorganizowanym w Centrum Expo XXI w Warszawie wzięli też udział m.in. przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, klubów "Gazety Polskiej", Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Solidarności Rolników Indywidualnych, Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Przeczytaj porozumienie

PAP

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu