RSS
12.08.2014 | Sondaże | Partia

PiS 9 pkt. proc. przed PO

Okazuje się, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku sierpnia, zwycięstwo odniosłaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Z najnowszego sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rzeczpospolitej"  wynika, że na PiS chce głosować 33 proc. respondentów, podczas gdy PO może liczyć na 24 proc. poparcia.

Z sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” wynika, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się większym poparciem respondentów niż Platforma Obywatelska.

Poza Prawem i Sprawiedliwością i Platformą Obywatelską do Sejmu weszłyby jeszcze tylko trzy partie. Na sejmowe mandaty mogliby liczyć politycy SDL (11 proc. poparcia), PSL (6 proc.) oraz Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego (6 proc.).

Pod progiem znalazłyby się natomiast: Polska Razem Jarosława Gowina (3 proc. poparcia), Twój Ruch (3 proc.) oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (1 proc.). Niezdecydowanych jest 13 proc. ankietowanych. Udział w wyborach zadeklarowało 516 osób - 46,9 proc. badanych.
 
Sondaż telefoniczny przeprowadzono w dniach 8-9 sierpnia na losowej próbie 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Niezalezna.pl/Rp.pl

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu