RSS
27.08.2014 | Aktualności | Sejm

Mariusz Błaszczak: propozycje Tuska nie naprawią sytuacji

Mariusz Błaszczak uznał, że propozycje przedstawione w środę w Sejmie przez premiera Donalda Tuska są niewystarczające, nie naprawią złej sytuacji. Można by je określić jako małe plastry na wielką ranę - stwierdził.

Mariusz Błaszczak mówił z trybuny sejmowej, że premier od dawna zapowiada różne inicjatywy, „ofensywy legislacyjne” w kolejnych expose i wystąpieniach. „Z tych ofensyw wynikało dokładnie nic. Teraz słyszymy znowu, że będzie dobrze” - powiedział szef klubu PiS po wystąpieniu Tuska.

Odwołując się do sondaży mówił, że zaledwie 1 proc. Polaków zdecydowanie dobrze ocenia prace rządu Donalda Tuska. „Stąd te obietnice, szastanie pieniędzmi, stąd zapowiedzi, że w przyszłym roku gorzej sytuowane rodziny otrzymają realną pomoc. Te propozycje można by określić, że są to małe plastry na wielką ranę” - powiedział.

Mariusz Błaszczak dodał, że dobrze, że jakiekolwiek pieniądze trafią do rodzin, co pozwoli na to, że nie będą „przejedzone” np. przez zakup kolejnego pociągu Pendolino. „Czy te pieniądze naprawią sytuację? Oczywiście nie” - ocenił. „Cóż powinno nastąpić, żeby sytuacja w Polsce się zmieniła? Dymisja rządu koalicji PO-PSL” - przekonywał.

Szef klubu parlamentarnego PiS uważa, że prawdziwe zmiany przyniosłoby propozycje PiS: m.in. stypendium demograficzne, zwiększenie bazy podatkowej.

Mariusz Błaszczak zwrócił też uwagę, że pieniądze zapowiedziane przez Tuska - z waloryzacji świadczeń i ulg podatkowych na dzieci - mają być wypłacone na kilka miesięcy przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi.

Polityk PiS odniósł się też do części wystąpienia premiera dotyczącej Ukrainy i Rosji.

„Rzeczywiście jest realne zagrożenie. Mamy do czynienia z napaścią Rosji Putina na Ukrainę. Ale o niebezpieczeństwie wynikającej z działalności prezydenta Rosji, pułkownika Putina przestrzegał już w 2008 roku śp. prezydent Lech Kaczyński, gdy Putin napadł na Gruzję. Co robił wtedy rząd premiera Donalda Tuska? Rozzuchwalał Putina (...) Jak można przejść do porządku dziennego nad postawą premiera Donalda Tuska po tragedii smoleńskiej, nad słowami, kiedy mówił, że trzeba zaufać Rosjanom i czekać na wynik śledztwa?” - mówił Mariusz Błaszczak. (...)

PAP

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9