RSS
04.09.2014 | Aktualności | Sejm

Mariusz Błaszczak o Ewie Kopacz: Nie jest samodzielna

Marszałek Kopacz nie sprawdziła się także jako marszałek Sejmu dlatego, że jest stronnicza, nie traktuje wszystkich klubów parlamentarnych jednakowo. To było słychać i widać, że realizuje to, co usłyszy ze strony premiera Donalda Tuska, że nie jest samodzielna – powiedział dziś w Polskim Radiu Mariusz Błaszczak, poseł PiS. - Na pewno ma cechy przywódcy ze wszystkimi plusami i minusami, bo urodzeni przywódcy potrafią być trudni - przekonywał w TVN24 Tomasz Siemoniak.
 
„Pani Ewa Kopacz była ministrem zdrowia i zaliczyła porażkę podczas sprawowania tej funkcji, dlatego, że system opieki zdrowotnej w Polsce w zasadzie przestał istnieć. Dziś służba zdrowia jest dla bogatych. Ci, którzy czekają na refundację swojej wizyty muszą czekać miesiącami, latami. Wczoraj ukazała się publikacja, która dowodzi, że ten czas jeszcze się wydłuża. Zaczęło się wszystko od pani Ewy Kopacz” – mówił w sygnałach dnia Mariusz Błaszczak, poseł PiS. Dodał, że „Kopacz nie sprawdziła się także jako marszałek Sejmu „dlatego, że jest stronnicza, nie traktuje wszystkich klubów parlamentarnych jednakowo. To było słychać i widać, że realizuje to, co usłyszy ze strony premiera Donalda Tuska, że nie jest samodzielna” – podkreślił.
 
Mariusz Błaszczak potwierdził, że dziś na linii prezydent – premier, iskrzy bardzo mocno. - Można powiedzieć, że to otwarty konflikt. Jarosław Gowin, który był w PO stwierdził, że to „bezideowa partia władzy”. Tam nie ma programu, nie ma idei. Gdy odchodzi Donald Tusk, który to zorganizował dochodzi do konfliktu. Prezydent chciałby mieć wpływ na PO” – mówił polityk PiS.

Niezalezna.pl/polskieradio.pl

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu