RSS
25.09.2014 | Aktualności | Sejm

PiS złożyło wniosek o odrzucenie sprawozdania KRRiT

Dziś w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa senatorów Prawa i Sprawiedliwości  Wojciecha Skurkiewicza i Jana Jackowskiego dotycząca wniosku PiS o odrzucenie sprawozdania KRRiT w Senacie.

„Złożyliśmy wniosek o odrzucenie sprawozdania, wskazując na szereg treści, które nie są właściwe w tym sprawozdaniu” - mówił Skurkiewicz. - Mamy wiele zarzutów do KRRiT. Po pierwsze: skrajne upolitycznienie. PO w newsach i informacjach występowała 20 godz., PiS – 6 (…) Kolejna sprawa to proces cyfryzacji, zapełniania multipleksu, przydzielania częstotliwości (…) Skandalem jest kwota 1, 300 mln zł dla TV Trwam za otrzymanie licencji mimo, że nie mieli możliwości nadawania programu (…) Ponadto również cyfryzacja radia jest zupełnie nieprzygotowana.

Zdaniem senatora Jana Jackowskiego, media w Polsce w czasach komercjalizacji można opisać krótko: „mamy do czynienia z chórem, gdzie jest wielu śpiewaków, ale śpiewają jednym głosem”.

„Trzeba podkreślić, że KRRiT mając możliwość wykorzystania procesu cyfryzacji do budowania pluralizmu, nie robi tego”  - dodał Jackowski - Media publiczne powinny być silne, bezstronne, mają zadania ustawowe. PO wystąpieniem Donalda Tuska doprowadziła do polityzacji (…) Pod hasłem oszczędności wydaje się znacznie więcej (…) Polityzacja to grzech pierwotny sięgający ustawy z 1992 r. dot. KRRiT (….) KRRiT ma wpływ na kształtowanie spółek i rad, zatem układ polityczny jest łatwo ustrojowo przenoszony na funkcjonowanie mediów.

Materiał wideo z konferencji senatorów PiS dostępny na stronie pis.tv.

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9