RSS
01.12.2014 | Aktualności | Okręg Warszawa

Jacek Sasin: To nie koniec bitwy, za cztery lata zwyciężymy

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zapowiedział po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów, że nie składa rękawicy. „To nie koniec bitwy, za cztery lata zwyciężymy” – mówił podczas swojego wystąpienia.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała w II turze wyborów na stanowisko prezydenta Warszawy – wynika z sondażowego badania exit poll. Pokonała kandydata PiS Jacka Sasina. Urzędująca prezydent uzyskała wynik 56,8 proc. Na Jacka Sasina głosowało 43,2 proc. wyborców.

Po ogłoszeniu pierwszych wyników w sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości przemawiał Jacek Sasin.

„Zaczynaliśmy w bardzo ciężkich warunkach. Na początku sondaże dawały mi 14 proc.” – powiedział Sasin. „Hanna Gronkiewicz-Waltz miała wygrać w pierwszej turze, stało się inaczej” – dodał i podkreślił, że „ludzi, którzy nie chcą rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, jest coraz więcej”. „Chcą oni rozmów, empatii” – zaznaczył.

Jak mówił Jacek Sasin, obecna prezydent Warszawy złożyła w tej kampanii wiele obietnic. „Będziemy patrzeć jej na ręce i przypilnujemy, by były spełnione” – zapowiedział.

„Nie wycofujemy się, udało nam się stworzyć ponadpartyjne porozumienie” – podkreślił kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Sasin podziękował też za wsparcie Piotrowi Guziałowi i Przemysławowi Wiplerowi oraz swojemu sztabowi wyborczemu, a także mediom, które „relacjonowały tę kampanię wyborczą – dzięki nim mogłem dotrzeć do warszawiaków z lepszą ofertą rządzenia”. „Dziękuję całej armii warszawiaków, która oddała na mnie głos. Obiecuję, że jako poseł będę walczył dla mieszkańców Warszawy” – kontynuował Jacek Sasin i dodał: „Nie pozwolimy, by trzecia kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz była spacerkiem.”

„Te wybory nauczyły chyba tez czegoś Hannę Gronkiewicz-Waltz – ludzie oczekują zmiany i nie chcą arogancji władzy i odbijania się od ścian ratusza” – zaznaczył Sasin. Dodał też, że Warszawa nie może być rządzona w ten sposób, w jaki była do tej pory.

„Jest nas ponad 40 proc., razem nam się uda wygrać walkę o lepszą Warszawę. Nie składamy rękawicy. Warszawa to piękne miasto i jej mieszkańcy zasługują na więcej” – mówił kandydat PiS.

„To nie koniec bitwy – za cztery lata zwyciężymy” – zapowiedział na zakończenie wystąpienia Jacek Sasin.

Niezalezna.pl/Twitter.com

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9