RSS
01.12.2014 | Aktualności | Okręg Chełm

Dariusz Stefaniuk prezydentem Białej Podlaskiej

33-letni Dariusz Stefaniuk z PiS został w drugiej turze wybrany na prezydenta Białej Podlaskiej (Lubelskie). Pokonał dotychczasowego włodarza tego miasta Andrzeja Czapskiego.

Stefaniuk zdobył 11 395 głosów (58,11 proc.), natomiast Czapski, który kandydował z komitetu AS-Nasze Miasto Wspólne Dobro, uzyskał 8216 głosów (41,89 proc.).

Wyniki głosowania podał PAP zastępca przewodniczącego miejskiej komisji wyborczej Piotr Czapski.

W pierwszej turze Dariusz Stefaniuk uzyskał 45,10 proc. głosów, a Czapski - 27,5 proc.

Dariusz Stefaniuk od ośmiu lat jest radnym, w minionej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. Ukończył politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie a także podyplomowe studia menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej. Działa społecznie w fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

Czapski rządził Białą Podlaską od 1998 r. W poprzednich wyborach jego kontrkandydatem był poseł PiS Adam Abramowicz. W drugiej turze Czapski zdobył - 57,37 proc. głosów, a Abramowicz - 42,63 proc. głosów.

PAP

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9