RSS
05.12.2014 | Aktualności | Partia

Jarosław Kaczyński: jeśli PiS dojdzie do władzy, będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą

Szef PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jeśli PiS dojdzie do władzy, powstanie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą. Bardzo twarda, taka, że będzie mróz w oczy szczypał - dodał. Podkreślił też, że jest przeciwko tzw. konwencji antyprzemocowej Rady Europy.

Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński miał wpiętą w klapę marynarki białą wstążkę. Jest ona symbolem trwającej obecnie kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet.

Szef PiS pytany przez dziennikarkę, czy wstążka to dla niego jedynie ozdoba czy też coś znaczy, odparł: „Ja się tak bardzo nie próbuję zdobić”. Dodał, że wstążkę wręczyła mu wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska (PO), która powiedziała, iż jest to symbol sprzeciwiania się przemocy wobec kobiet. „Ja jestem zdecydowanie przeciwko przemocy wobec kobiet” - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Dodał jednocześnie, że nie ma to „nic wspólnego” z Konwencją Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. „Ja jestem zdecydowanie przeciwko Konwencji” - oświadczył Jarosław Kaczyński.

„Natomiast, jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał. Bardzo, bardzo twarda, tylko niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że kobieta czy mężczyzna to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura” - zadeklarował prezes PiS.

Polska podpisała Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej w grudniu 2012 r., jednak nadal jej nie ratyfikowała. W kwietniu br. Rada Ministrów podjęła uchwałę ws. przedłożenia jej do ratyfikacji i przyjęła projekt odpowiedniej ustawy. Sejm rozpoczął nad nim prace pod koniec sierpnia. (...)

PAP

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9