RSS
06.12.2014 | Aktualności | Partia

Jarosław Kaczyński: Andrzej Duda ma wygrać


„Miło mi jest zawiadomić, że Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości podjęła dziś przez aklamację decyzję o wysunięciu kandydatury Andrzeja Dudy na urząd prezydenta RP” - powiedział podczas dzisiejszej (6.12) konferencji prasowej prezes partii Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Kaczyńskiego, kampania prezydencka nabiera szczególnego znaczenia, Polska potrzebuje zmiany a Andrzej Duda jest personifikacją nadziei na „zmiany głębokie”.
Jak podkreślał Kaczyński, to właśnie zmiany „będą głównym motywem kampanii”.

„Andrzej Duda ma wygrać i rozpocząć proces zmiany Polski” - podkreślił i dlatego też „zrobimy wszystko, by zostało dostrzeżone to, że pan Andrzej Duda jest uosobieniem nadziei na zmiany”, które w tym wypadku nie są czymś wymyślonym i nie wynikają z przedsięwzięć o charakterze propagandowym lecz  z bardzo istotnej potrzeby Polaków, jaka została wyraźnie pokazana w trakcie wyborów samorządowych.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że ta kampania jest szczególnie ważna, nie tylko dlatego, że urząd prezydenta w Polsce jest urzędem istotnym, ale także dlatego, że to wszystko, co będzie związane z kampanią jest w pewnym kontekście, który został stworzony przez wybory samorządowe” - dodał lider opozycji.

Sam kandydat PiS na prezydenta RP podziękował Radzie Politycznej za zaufanie i zapowiedział, że „czeka nas bardzo ciężka praca nad naprawą RP” . Przypomniał jednocześnie, iż słowa śp. Lecha Kaczyńskiego wypowiedziane podczas objęcia urzędu prezydenta państwa, stały się jego osobistym mottem.

„Czeka nas ciężka praca, zaczynamy: to będzie wielkie święto polskiej demokracji” - zapewnił.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, kandydatura Andrzeja Dudy została zatwierdzona jednomyślnie. Przyjęto również uchwałę wyrażającą zdecydowany sprzeciw wobec decyzji władz Zarządu KGHM o zmianie logo firmy. Według koncepcji Zarządu spółki, znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstwa ma być biały romb wpisany w sześciokąt i umieszczony obok liter KGHM. Drugi człon dotychczasowej nazwy, czyli „Polska Miedź”, ma zniknąć.

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wzywa polski rząd do szybkiej reakcji na działania Zarządu  i domaga się pozostawienia nazwy firmy, jako KGHM Polska Miedź S.A.

 

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9