RSS
08.12.2014 | Aktualności | Sejm

Jacek Sasin: Niech Sikorski odejdzie z funkcji marszałka. Nie stosujmy podwójnych standardów

„Jeśli Sikorski nadużył publicznych pieniędzy, niech odejdzie z PO i funkcji marszałka” – apelował Jacek Sasin w rozmowie z radiem TOK FM.

Według tygodnika „Wprost” marszałek Radosław Sikorski, jeszcze jako szef MSZ wykorzystywał publiczne pieniądze na podróże prywatnym autem, mimo że przysługiwał mu transport BOR.

Tygodnik podaje, że w 2010 r. Sikorski pobrał z Sejmu 21 tys. zł, w 2011 r. - 26,5 tys. zł, w 2012 - 19,1 tys., a w zeszłym roku niecałe 10 tys. Rzeczniczka obecnego marszałka Sejmu poproszona o komentarz do sprawy odpowiedziała lakonicznie, że „nie używał samochodów będących w gestii MSZ”, a na pytanie, jak Sikorskiemu udało się wyjeździć dziesiątki tysięcy kilometrów, nie odpowiedziała w ogóle.

„Nie ma tu miejsca na korzystanie z prywatnego samochodu do celów służbowych” - podkreślał poseł PiS.

Polityk zaapelował, by wobec Sikorskiego wyciągnięte zostały konsekwencje.

„Domagamy się zastosowania tych samych standardów, jakie są stosowane w PiS” - mówił Jacek Sasin, nawiązując do sprawy Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego i Adama Rogackiego, których wyrzucono z partii, po ujawnieniu nieprawidłowości w rozliczaniu służbowych podróży.

„Jeśli Sikorski nadużył pieniędzy publicznych, domagamy się, by odszedł z PO i funkcji marszałka Sejmu. Nie możemy stosować podwójnych standardów, a dzisiaj tak się dzieje” - powiedział Sasin.

„Jeśli domagamy się od posłów, aby odeszli z polityki, złożyli mandaty – domagajmy się tego samego od drugiej strony” - mówił.

Jak zauważył rozliczenia podróży poselskich używane są jedynie do atakowania opozycji. Ale jeśli podobne uchybienia dotyczą członków partii rządzącej, „wszystko jest w porządku”.

Wpolityce.pl/TOK FM

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu