RSS
08.12.2014 | Aktualności | Partia

Marcin Mastalerek: jesteśmy jedynym państwem w Europie, gdzie rozliczana jest opozycja, a nie władza

„My będziemy domagali się usunięcia marszałka Radosława Sikorskiego ze stanowiska i z partii, chociaż matematyka jest taka jaka jest - PO mogłaby nawet przegłosować że jestem brunetem z długimi włosami” - ocenił Marcin Mastalerek.

„Zobaczymy jak zachowa się Ewa Kopacz, wiemy jak zachował się Jarosław Kaczyński. Zobaczymy, jakie standardy są w Platformie Obywatelskiej” - powiedział. Zauważył także, że sprawą Sikorskiego PiS zajmowało się już wcześniej: „Bartosz Kownacki złożył do prokuratury. My wtedy nagłaśnialiśmy tą sytuację, Bartosz Kownacki to dziś przypomni. Zwrócimy się też do prokuratora Semeta. Jeśli chodzi o polityków opozycji to jest wszczynane śledztwo, a jeśli chodzi o marszałka koalicji, to takich sytuacji nie ma. Dziś jesteśmy jedynym państwem w Europie, gdzie rozliczana jest opozycja, a nie władza” - podkreślił Marcin Mastalerek.

W studiu poruszony został także temat wyborów samorządowych. „Polska ma standardy wczesnej Białorusi. proszę sobie przypomnieć to co działo się przed wyborami czy po wyborach - np. strasznie kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. (…) Są takie miejsca w Polsce…” - mówił Marcin Mastalerek. „To jest rzecz oczywista, że kandydaci są zastraszani. Są takie miejsca w Polsce, że jeżeli ktoś wystartuje przeciw czy wójtowi, to mieszkańcy boją się z tym kandydatem porozmawiać, bo wszyscy są zależni od lokalnej władzy” - zauważył poseł PiS, odnosząc się m. in. do regionu łódzkiego, z którego się wywodzi.

„To, że wybory zostały sfałszowane jest rzeczą oczywistą i tylko komisja śledcza z politykiem PiS na czele może to wyjaśnić - podkreślił.

wpolityce.pl/radiozet.pl

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9