RSS
09.01.2015 | Aktualności | Partia

Marcin Mastalerek: nie godzimy się na likwidację kopalń

„Pojechaliśmy na Śląsk dlatego, żeby pokazać, że nie godzimy się na likwidację kopalń. Mieliśmy spotkania z kierownictwem kopalń i górnikami. Węgiel powinien być podstawą polskiej gospodarki. Trzeba było zawetować pakiet klimatyczny, to była pierwsza niespełniona obietnica pani premier” - podkreślił Rzecznik Prasowy PiS Marcin Mastalerek w Poranku TVP Info.

„Wprowadzono plan naprawczy dla kopalni Brzeszcze, który już od 2016 r. zacznie przynosić zyski. To jest dobry przykład. Ale rząd likwiduje kopalnie. Koncesja na wydobycie węgla jest podpisana do 2014 r. A polskie spółki i rząd wolą kupować węgiel od Rosjan” - mówił.

„Musimy uznać węgiel za podstawę. Połączyć kopalnie ze spółkami energetycznymi. Wprowadzić nakaz kupowania polskiego węgla przez polskie spółki. Dziwię się, że my – jako PiS – jesteśmy rozliczani ze swoich pomysłów, a nie jest rozliczana władza za swoje obietnice” - zauważył Marcin Mastalerek. „Niedługo pan Andrzej Duda zwróci się do szefa Komisji Europejskiej Junckera, czy on w swoim planie uwzględnia restrukturyzację polskich kopalń” - poinformował.

„Jeśli pani premier zamknie kopalnie, my je otworzymy. Kopacz chce wydać 2 mld zł na ich zlikwidowanie! A my wiemy, że UE chętnie wydaje pieniądze na zamykanie kopalń” - stwierdził Marcin Mastalerek.

TVP Info

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu