RSS
28.01.2015 | Aktualności | Sejm

Mariusz Błaszczak o sprawie Smoleńska w RE

„Jak widać, to co jest niemożliwe, do przeprowadzenia w polskim Sejmie, chociaż projekt odpowiedni klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość zgłaszał, jest do przeprowadzenia w Radzie Europy (RE)” – komentuje news portalu niezalezna.pl przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Jak informowaliśmy, w poniedziałek po południu Zgromadzenie Parlamentarne RE (PACE) przyjęło w czasie posiedzenia poprawkę, dotyczącą przygotowania rezolucji na temat śledztwa smoleńskiego.
 
Wczoraj poseł PiS Krzysztof Szczerski, który od poniedziałku pełni w PACE funkcję wiceprzewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów, złożył poprawkę, ważną dla umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego. „Oznacza to, że teraz formalnie komisja zagadnień prawnych i praw człowieka Rady Europy będzie musiała wyznaczyć posła sprawozdawcę i przygotować dla całej RE informację dotyczącą postępów i blokad w śledztwie smoleńskim” – tłumaczy w rozmowie z niezalezna.pl parlamentarzysta.

Zobacz więcej

Niezalezna.pl

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9