RSS
28.01.2015 | Aktualności | Sejm

PiS: Domagamy się zdecydowanej reakcji Ewy Kopacz wobec niezaproszenia rodziny rtm. Pileckiego na obchody 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

„Domagamy się od Premier Kopacz zdecydowanej reakcji i wyciągnięcia konsekwencji w związku z niezaproszeniem rodziny rotmistrza Pileckiego na uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau” – poinformowała Wiceprezes PiS Beata Szydło na dzisiejszej (28.1.) konferencji prasowej w Sejmie RP.

Obecny na konferencji rzecznik PiS Marcin Mastalerek przypomniał, że za rządów PiS, kiedy dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu był również Piotr Cywiński, „rodzina rotmistrza Pileckiego była zaproszona”.

Kolejnym tematem poruszonym na konferencji prasowej była sytuacja tzw. frankowiczów. „Wymagamy konkretnych działań w sprawie pomocy tzw. frankowiczom, a nie tylko obiecanek rządu bez żadnego efektu – zaznaczył Marcin Mastelerek. Wiceprezes Szydlo natomiast przedstawiła dwie propozycje, które mogą ułatwić sytuację frankowiczom. Są to: spłata należności po kursie franka sprzed 14 stycznia br. oraz możliwość przewalutowania kredytu. - Nie chcemy, aby konkretne propozycje pomocy tzw. frankowiczom zostały zamiecione pod dywan” - powiedziała i dodała, że „trzeba zdecydowanej reakcji oraz konkretnych działań Państwa i KNF w tej sprawie”.

kn

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9