RSS
19.02.2015 | Aktualności | Partia

Mariusz Błaszczak: Jarosław Kaczyński odmówił spotkania z Orbanem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie przyjął zaproszenia na spotkanie z premierem Węgier Viktorem Orbanem - poinformował w czwartek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jak wyjaśnił prezes PiS odmówił rozmowy ze względu na postawę Orbana, który „burzy solidarność europejską”.

Viktor Orban składa w czwartek wizytę w Polsce; spotka się z premier Ewą Kopacz, a także weźmie udział w debacie gospodarczej.

„Z otoczenia premiera Węgier nadeszło zaproszenie dla premiera Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie. Premier Kaczyński odmówił tego spotkania ze względu na to, że postawa premiera Węgier burzy solidarność europejską. Niestety nie tylko premiera Węgier, bo postawa kanclerz Niemiec, a także prezydenta Francji na przestrzeni kilku ostatnich lat, także solidarność unijną burzy” - powiedział w czwartek Błaszczak dziennikarzom w Sejmie.

Jak dodał, propozycja spotkania pojawiła się w środę. „Ze względu na sytuację polityczną takie spotkanie w naszej ocenie nie ma sensu” - podkreślił szef klubu PiS.

Zapytany czy wobec tego PiS wycofuje się ze słów Jarosława Kaczyńskiego o „Budapeszcie w Warszawie”, Błaszczak odparł: „PiS chce wygrać takim stosunkiem głosów, jakim wygrał Fidesz na Węgrzech, żebyśmy mogli samodzielnie rządzić, dlatego, że tylko PiS daje gwarancję realnej zmiany”. (...)

PAP

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu