RSS
24.02.2015 | Aktualności | Partia

Prezes PiS: Komorowski nie jest kandydatem obywatelskim, ale PO

Bronisław Komorowski przedstawia się jako kandydat obywatelski, a każdy wie, że jest prezydentem i kandydatem PO - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił jednocześnie, że jego partia otwarcie mówi, że Andrzej Duda jest kandydatem zjednoczonej prawicy, przede wszystkim PiS.

Szef PiS powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, działacze PiS nie ukrywają, że Andrzej Duda jest „kandydatem zjednoczonej prawicy, w tym przede wszystkim PiS”. „Działamy jawnie i cieszymy się z tego, że spontanicznie powstają komitety poparcia Andrzeja Dudy. Czym więcej tych komitetów tym lepiej” - mówił lider PiS.

„Nie czynimy niczego, co miałoby wprowadzić w błąd opinię publiczną” - powiedział Jarosław Kaczyński. W jego ocenie natomiast, główny konkurent Dudy, obecny prezydent, „działa w specyficzny sposób”. „Przedstawia się jako kandydat obywatelski, chociaż każdy z nas wie, że jest kandydatem Platformy Obywatelskiej, tak jak i jest prezydentem PO” - stwierdził prezes PiS.

„My prawdy nie ukrywamy. Nie widzimy powodów, żeby się wstydzić. W demokratycznych krajach tak jest, że poszczególne partie wysuwają swoich kandydatów” - dodał Jarosław Kaczyński.

Szef PiS - który w dotychczasowym etapie kampanii nie brał czynnego udziału - poinformował także, że we wtorek odwiedzi Wrocław, gdzie - jak mówił - „będzie zagrzewał do zaangażowania, do walki koleżanki i kolegów partyjnych”.

„Moją rolą jest zachęcać i dopilnować, by partia zrobiła wszystko dla sukcesu w tych wyborach. Dla nas sukcesem będzie zwycięstwo - druga tura i zwycięstwo w drugiej turze” - powiedział Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył, „wszystkie struktury PiS przekształciły się w sztaby wyborcze”.

PAP

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9