RSS
04.03.2015 | Aktualności | Sejm

Posłowie PiS ws. raportu NIK o gazoporcie w Świnoujściu

„Są to skandaliczne zaniedbania polskiego rządu, poszczególnych ministrów i szefów tych rządów. Cisną się na usta najbardziej dosadne słowa wobec rządzących. PO obiecała, że zrealizuje inwestycję zapoczątkowaną przez rząd PiS. Opóźnienie sięgają już dwóch lat” – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak o raporcie NIK o budowie gazoportu w Świnoujściu.

Według Mariusza Błaszczaka to „konkretne zagrożenie bezpieczeństwa naszego kraju”. „Obecnie stabilność energetyczna to ważny element bezpieczeństwa” – przypominał. Poseł poinformował, że w tej sprawie napisał list do premier Ewy Kopacz, aby wyciągnęła konsekwencję wobec ministra skarbu, który nie wypełnia swoich obowiązków. „Tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli” – argumentował.

Były wiceminister gospodarki Piotr Naimski poinformował, że obecnie prokuratura prowadzi śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w związku z przekroczeniem terminów realizacji inwestycji gazoportu w Świnoujściu. „Miejmy nadzieję, że śledztwo zakończy się aktem oskarżenia” – mówił. „Pan minister bagatelizuje ukończenie budowy gazoportu. To jest absolutna beztroska. Jest to bezhołowie w rządzie i resortach odpowiedzialnych za tę inwestycję” – ocenił Piotr Naimski.

telewizjarepublika.pl/niezalezna.pl

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu