RSS
20.03.2015 | Aktualności | Sejm

Były poseł PO Andrzej Smirnow przystąpił do klubu PiS

„Chciałbym wyrazić satysfakcję, że Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości się powiększa. Przystąpi do niego poseł Andrzej Smirnow” – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

Polityk przypomniał, że Smirnow był jedną z najważniejszych postaci Solidarności na Mazowszu, szefem związku na Politechnice Warszawskiej, posłem Porozumienia Centrum, a ostatnio parlamentarzystą PO. „Nie wziął jednak udziału w głosowaniu nad wotum zaufania dla premiera Donalda Tuska” – zwrócił uwagę Mariusz Błaszczak.

„Platforma Obywatelska stała się partią wodzowską, bez jakiegokolwiek ideologicznego przekazu” – podkreślał Smirnow. „Posłowie PO nie mają wiele do powiedzenia, mają się słuchać jedynie decyzji zapadających w kierownictwie” – dodał. „Sejm stał się zbliżony do PRL-owskiego. Nie ma dyskusji. Większość przeforsowuje wszystko, co chce. Sejm nie ma żadnego autorytetu. Tę sytuację trzeba zmienić” – zaznaczył Smirnow.

Polityka to gra zespołowa. Trzeba pracować wspólnie. Zgłosiłem prośbę o przyjęcie do PiS, bo jest najbliższą mi ideowo i programowo partią – powiedział.

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9