RSS
20.05.2015 | Aktualności | PiS na świecie

Jadwiga Wiśniewska: UE powinna wspierać dobre rozwiązania w zakresie polityki rodzinnej

W trakcie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata dotycząca urlopów macierzyńskich. W dyskusji wzięła udział europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska.

W swoim wystąpieniu Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że w obliczu dotykającego całą Europę, a w szczególnym stopniu Polskę, kryzysu demograficznego konieczne są zdecydowane działania. „Co prawda za politykę rodzinną odpowiadają głównie państwa członkowskie, ale Unia Europejska może i powinna wspierać dobre rozwiązania. Propozycja Parlamentu o wydłużeniu urlopu macierzyńskiego do 20 tygodni jest takim właśnie działaniem pożądanym” - mówiła europosłanka PiS.

Jadwiga Wiśniewska zaznaczyła, że rezolucja, która będzie głosowana w Parlamencie Europejskim ma szczególne znaczenie, ponieważ oprócz zwiększenia aktywności zawodowej kobiet, przyczyni się do skutecznego rozwiązania problemu starzejących się społeczeństw. „Bez spójnej i kompleksowej polityki prorodzinnej, nie odpowiemy na aspiracje młodych, którzy pragną założyć rodziny i mieć dzieci. Musimy inwestować w rodzinę i docenić kobiety, które wychowując przyszłych obywateli i obywatelki, przyczyniają się do budowy silnego społeczeństwa i dobra wspólnego” - wyjaśniała Jadwiga Wiśniewska.

Kończąc swoje wystąpienie, europosłanka PiS pytała o przyczyny opieszałości i blokowania przez Radę Europejską regulacji pozwalających walczyć z kryzysem demograficznym w Europie. „Proszę Radę o wyjaśnienie przyczyn blokowania od 5 lat dyrektywy o urlopach macierzyńskich, która została przecież w pierwszym czytaniu przyjęta przez ogromną większość w Parlamencie Europejskim” - podsumowała Jadwiga Wiśniewska.

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu