RSS
11.07.2015 | Aktualności

Beata Szydło odwiedziła Szydłowiec

Beata Szydło odwiedziła Szydłowiec, czyli miejscowość, z której pochodzi Ewa Kopacz. Kandydatka PiS na premiera przyszłego rządu witana była przez tłumy mieszkańców. - Polacy chcą mieć pracę, a ta praca musi być należycie wynagradzana - podkreślała B. Szydło.

Szydłowiec to niewielkie miasteczko w województwie mazowieckim, uważany za „matecznik Ewy Kopacz”, bo tam właśnie obecna premier kierowała zakładem opieki zdrowotnej.

Dzisiaj w południe w Szydłowcu pojawiła się Beata Szydło. Podkreśliła, że marzy o Polsce, w której rozwijały się będą nie tylko duże miasta jak Warszawa czy Katowice, ale również mniejsze jak Szydłowiec.

- Myślę, że Szydło w Szydłowcu też brzmi nieźle - zażartowała kandydatka na przyszłą premier. Nie obyło się bez aluzji do Ewy Kopacz, która jeździła do miejscowości, w który Polacy wypoczywają. - Ja chcę być również z tymi, którzy na wakacje nie pojadą, bo ich na to nie stać - podkreśliła.

Sytuacja na rynku pracy była głównym tematem spotkania z mieszkańcami Szydłowca.

- Polacy chcą mieć pracę, a ta praca musi być należycie wynagradzana - mówiła Beata Szydło.

- Mamy projekt opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych. Stawiamy na małe rodzinne firmy - tłumaczyła. - Trzeba wykorzystać energię i potencjał każdego Polaka, małych przedsiębiorców.

Niezalezna.pl

Konrad Szymański: Unii Energetycznej już nie ma

Przyjęte w piątek konkluzje Rady w sprawie unii energetycznej nie zawierają żadnego z pierwotnych polskich postulatów w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Wśród 9