RSS
24.07.2015 | Aktualności

Ukraina: Nasilają się działania rosyjskiego lobby

Zakończyłem właśnie 1,5-dniowoą wizytę na Ukrainie. Miałem spotkania z prezydentam Porszenko, premierem Jaceniukiem, przewodniczącym parlamentu i szefem ukraińskiego MSZ. W każdej z tych rozmów pojawiał się problem coraz większej aktywności działań rosyjskiego lobby – mówi portalowi niezalezna.pl Ryszard Czarnecki, wiceprzewdniczący Parlamentu Europejskiego.

„Wzrost działań rosyjskiego lobby ma również miejsce w krajach Unii Europejskiej, są reż ćwiczone rosyjskie prowokacje. Rosjanie chcą destabilizować sytuację na Ukrainie, aby obalić obecny rząd  i z czasem wykreować władzę przychylną dla siebie, która zawróci kurs Ukrainy do Unii Europejskiej. Nasilają się również działania, aby zniszczyć wizerunek Ukrainy w środowisku międzynarodowym” - mówi Ryszard Czarnecki.

Jak Ukraińcy chcą temu zapobiec? „Poprzez działania dyplomatyczne, np. z Cameronem, który ma dużą wiedzę o tym co się dzieje na Ukrainie. Jest też bardzo ważna sytuacja wparcia Ukrainy, aby Rosja nie wbiła klina między nią i UE. Podkreślałem, że jest to nasza rola, bo w ostatnich tygodniach Parlament Europejski przyjął dwie bardzo pro ukraińskie rezolucje” - podkreśla europoseł PiS.

Czarnecki otworzył swoje biuro poselskie w Kijowie.

Niezalezna.pl

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu