RSS
12.08.2015 | Aktualności | źródło: własne

Mariusz Błaszczak: Składamy wniosek o dodatkowe posiedzenie Sejmu RP

- W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości złożyłem do minister Kidawy-Błońskiej wniosek o zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu - poinformował podczas środowej (12.08) konferencji prasowej Mariusz Błaszczak.
 
Zdaniem przewodniczącego KP PiS, dodatkowe posiedzenie Sejmu RP powinno dotyczyć wyniszczającej obecnie polską gospodarkę suszy.
 
- Jakie działania podjął rząd koalicji PO-PSL, żeby pomóc poszkodowanym i co zrobił, by zapobiec wyłączaniu energii? - pytał Błaszczak, przypominając jednocześnie, że w województwie dolnośląskim mamy do czynienia z ograniczeniem dostępu do wody. 
 
Mariusz Błaszczak podkreślał, że sytuacja jest katastrofalna w skutkach dla sektora rolno-przemysłowego, dlatego też rząd powinien niezwłocznie usiąść i zastanowić się nad jej opanowaniem.
 
Według szefa Klubu Parlamentarnego partii, dziś szczególnie wyraźnie widoczne są zaniechania koalicji PO-PSL, zwłaszcza w sektorze energetycznym.   
 
- Mam nadzieję, że marszałek Kidawa-Błońska niezwłocznie zwoła posiedzenie Sejmu - dodał. 
 
 
 

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu