RSS
18.08.2015 | Aktualności

PiS z poparciem 41 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie sierpnia, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu TNS Polska.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskałoby 41 proc. poparcia. To więcej o 4 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania. Na PO chce głosować 22 proc. wyborców. Na trzeciej pozycji uplasowałby się Ruch Kukiza z wynikiem 11 proc. 

Pozostałe partie znalazłyby się poniżej progu wyborczego. PSL i Zjednoczona Lewica zdobyłyby po 4 proc. głosów. 2 proc. ankietowanych zagłosowałoby na partię Korwin. Po 1 proc. badanych poparłoby ugrupowania Nowoczesną.pl i Ruch Narodowy.

W gronie respondentów, którzy deklarują udział w wyborach, 14 proc. nie podjęło jeszcze decyzji, na kogo odda swój głos.

Sondaż został zrealizowany w dniach od 7 do 12 sierpnia 2015 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

PAP

41% PiS

22% PO

11% Ruch Kukiza

4% PSL

4% Zjednoczona Lewica

2% KORWiN

1% Nowoczesna.pl

1% Ruch Narodowy

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu