RSS
18.08.2015 | Aktualności

Beata Szydło spotkała się z Prezydentem Andrzejem Dudą i inicjatorami referendów obywatelskich

Wiceprezes PiS Beata Szydło spotkała się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i inicjatorami referendów obywatelskich. W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, Tomasz i Karolina Elbanowscy oraz organizatorzy akcji na rzecz referendum ws. Lasów Państwowych.

„Przyszliśmy tu w imieniu obywateli, wszystkich tych, którzy złożyli podpis pod obywatelskimi projektami, prosząc obecnie rządzących, by mogli wypowiedzieć się w ważnych dla nich sprawach, dotyczących m.in. powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, żeby zapytać, czy dzieci sześcioletnie mają pójść do szkoły, czy też co z Lasami Państwowymi” - mówiła Beata Szydło dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem.

Beata Szydło poinformowała, że Piotr Duda zaproponował, żeby referendum odbyło się 25 października. „Ta decyzja zostaje dzisiaj w rękach pana prezydenta. Dla nas najistotniejsze jest to, żeby te pytania zostały zadane i wszyscy zgodziliśmy się, że to dzisiaj pan prezydent Duda podejmie decyzje o terminie. Natomiast wszyscy podtrzymaliśmy i również podtrzymał to pan prezydent, że te pytania będą zadane i to referendum powinno się odbyć” - powiedziała Beata Szydło.

W spotkaniu z prezydentem wzięli udział, oprócz Szydło, szef „S” Piotr Duda, Tomasz i Karolina Elbanowscy oraz organizatorzy akcji na rzecz referendum ws. Lasów Państwowych.

Szydło podkreśliła, że działa w imieniu wszystkich obywateli - także tych, którzy nie podpisali wniosku o dodatkowe pytania, ale dla których są one ważne. Jak mówiła, w rozmowie z prezydentem rozważono różne możliwości ich zadania.

„Pan prezydent wysłuchał naszych argumentów, przedstawił również swoje - wszyscy podtrzymaliśmy wolę i chęć tego, by te pytania padły, by Polacy mogli w nich wypowiedzieć się. Pan prezydent okazał ogromną wolę postawienia pytań w referendum, ale - tak jak mówiłam - to jest tylko jego decyzja, wszyscy na tę decyzję czekamy” - mówiła Szydło.

Podkreśliła, że to „jest bardzo ważny dzień”. „Przyszliśmy tu w imieniu obywateli w ważnej sprawie społecznej, wszyscy musimy zabiegać i dbać bardzo o to, by obywatele mogli decydować o tym, jaka ma być Polska, jakie ma być ich państwo” - mówiła. Dodała, że jej zdaniem to jest "przywilej, którego dziś w Polsce brakuje”.

PAP

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu