RSS
24.08.2015 | Aktualności

Ekspresowe obywatelstwo dla zięcia Kopacz

Andriey Petranyuk – zięć Ewy Kopacz – dostał polskie obywatelstwo w błyskawicznym tempie. Były już prezydent Bronisław Komorowski podpisał stosowne dokumenty z dnia na dzień – ujawnił tygodnik „Do Rzeczy”.

Wniosek o nadanie zięciowi szefowej rządu polskiego obywatelstwa wpłynął do Kancelarii Prezydenta 4 sierpnia – dwa dni przed objęciem urzędu przez Andrzeja Dudę. „Do Rzeczy” podało, że 5 sierpnia Andriey Petranyuk miał już obywatelstwo

„Wszystko na pewno było zgodne z procedurą. Mój mąż już dawno składał papiery. Cieszymy, że wszystko udało się jeszcze podczas kadencji pana prezydenta Bronisława Komorowskiego” – powiedziała „Faktowi” Katarzyna Kopacz, córka szefowej Platformy Obywatelskiej.

Według „Do Rzeczy”, uzasadnienie wniosku dotarło do Kancelarii Prezydenta już po odejściu Komorowskiego i miał je podpisać wojewoda świętokrzyski.

„Fakt” informuje, że zięć premier jest Kanadyjczykiem, ale po babce ma również polskie pochodzenie. Rodzina Petranyuka mieszkała na Ukrainie, skąd mąż Katarzyny Kopacz trafił do Kanady.

Niezalezna.pl/Do Rzeczy

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu