Ludzie  Dawid Jackiewicz
RSS
Dawid Jackiewicz

Urodził się 18 marca 1973 roku we Wrocławiu. Żonaty (żona Anna - z wykształcenia politolog), ma dwóch synów.
W roku 1998 ukończył Politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W czasie studiów odbywał praktyki w Biurze Informacji Dyrektora Generalnego Urzędu Rady Ministrów oraz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Zaangażowany w wiele projektów społecznych (m.in.: współorganizował kolonie dla dzieci powodzian po „powodzi tysiąclecia”, konwoje z darami dla Polaków na Białorusi). Działał w Ruchu Młodego Pokolenia - organizacji skupiającej młodych działaczy o przekonaniach prawicowych i patriotycznych.

W trakcie studiów związał się z Ruchem Odbudowy Polski. Przez kilka lat był członkiem władz krajowych tej organizacji.

W latach 2000–2001 był kierownikiem Biura Poselskiego Jana Olszewskiego we Wrocławiu.

W okresie studiów pracował również na stanowisku młodszego renowatora zabytków.

Współzałożyciel PiS w Okręgu Wrocławskim - w roku 2001 zaangażował się w tworzenie Prawa i Sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Śląsku. Obecnie jest członkiem Zarządu Głównego Prawa i Sprawiedliwości i Prezesem PiS w Okręgu Wrocławskim. Od stycznia 2011 roku zasiada w Komitecie Politycznym Prawa i Sprawiedliwości.

W latach 2001–2002 pracował na stanowisku kierowniczym w firmie zarządzającej i administrującej obiektami wypoczynkowymi.

W latach 2002-2003 pełnił mandat Radnego Rady Miejskiej Wrocławia.

W latach 2003-2005 był Wiceprezydentem Miasta Wrocławia. Odpowiadał za architekturę, budownictwo, Biuro Rozwoju Wrocławia, ochronę zabytków, ochronę środowiska.

Od 2005 roku jest Posłem na Sejm RP (V i VI kadencji). W wyborach startował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Członek Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

W trakcie poprzedniej kadencji Sejmu pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a następnie przewodniczącego sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Był również członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Wiceminister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego (pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa). Odpowiadał za tak ważne dla polskiej gospodarki przedsiębiorstwa jak: KGHM, LOT, RUCH czy Mennica Państwowa oraz za przemysł metalowy.

Od początku VI kadencji Sejmu RP jest wiceprzewodniczącym Komisji Skarbu Państwa.

W wyborach samorządowych w 2010 roku był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Miasta Wrocławia.funkcje
Eurodeputowany
Partia, Komitet Polityczny

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu