RSS
RSS

Czym jest RSS?

RSS (Really Simple Sindication) to alternatywny sposób dostępu do informacji w Internecie. Wiadomości RSS przypominają pocztę elektroniczną - mają nagłówek, skrót i odnośnik pozwalający na zapoznanie się z pełną treścią informacji na właściwej stronie www.

Główne zalety RSS:
  • odbiorca może zebrać w jednym miejscu informacje z wielu różnych źródeł (nie trzeba już odwiedzać codziennie kilku czy kilkunastu stron www)
  • nie ma potrzeby ściągania całych stron www, często przepełnionych uciążliwymi reklamami (pobierany jest jedynie niewielki plik ze „spisem treści” strony www)

Jak korzystać z RSS?

Do odczytu kanałów RSS służą specjalne programy, tzw. czytniki RSS. Przypominają wyglądem i zasadą działania programy pocztowe lub czytniki grup dyskusyjnych.
Osobną kategorię stanowią przeglądarki internetowe i programy pocztowe, w których odczyt wiadomości RSS jest dodatkiem do głównych funkcji.
Możliwy jest także, podobnie jak w przypadku poczty elektronicznej, dostęp do kanałów RSS przez aplikacje działające na stronach WWW.

Przykładowe czytniki RSS: Przeglądarki i programy pocztowe: Aplikacje online odczytujące RSS:

RSS w serwisie PiS

Serwis internetowy PiS udostępnia następujące kanały RSS (skopiuj adres wybranego kanału do swojego czytnika RSS):

Kategorie wiadomości: Działy serwisu: Okręgi:

[Valid RSS]

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu